A tértervezés nagyon sokféle irányzata fut manapság. A magazinoldalakon gyakran bemutatott minimállal kapcsolatos félelmek nem csupán azokat kerítik hatalmukba, akik gyerekeik ujjlenyomataitól tartanak az üvegasztalon, vagy nem szeretnek otthon rendet tartani, hanem azokat is akik kicsit barátságosabb, otthonosabb belsőre vágynak. Sokan bemutatótermi sterilitást, múzeumi ridegséget látnak bennük, ugyanakkor mégis többen vágynak otthonukban is az egyszerű eleganciára, a nagyvonalúságra.
A 'minimált' sokan hűvösnek és barátságtalannak találják, mégis egy költözés kapcsán, vagy éppenséggel egy jövőbe mutató családi otthon kialakításánál - mint a bemutatott képek esetében is történt - komolyan mérlegre kerül egy olyan miliő kialakításának lehetősége, melyet alapvetően a jól átgondolt építészetei terek határoznak meg, melyet a belsőépítészet csak a legszükségesebb tárgyakkal, bútorokkal, felületekkel, eszközökkel egészít ki.
El kell ismerni a 'a kevesebb több' alapelvet, mint a modernizmus nagy vívmányát, de hogy, hogyan birkózik meg a tervező ezzel a napjainkban egyre többet megfogalmazott kihívással? Hol találkozhat a mindennapi használat praktikumának, kedélyességének igénye a vendégváró, harmonikus renddel?
Természetesen a tervező a funkcionális igényekre építve igyekszik a csak a legszükségesebb elemeket elhelyezni a térben ügyelve azok harmóniájára, miközben olyan anyagokat, színeket, felületeket használ, ami beengedi a mindennapok életszerűségét...
A látványterveket Fischer Bence készítette
További részletek olvashatók a belsőépítészeti vázlatterv leírásából az @Archidea honlapján.