Egy átalakításos felújítás során, amikor az ember oda kerül, hogy végre kiegyenesítse a kezdettől fogva görbe falat, és amúgy is belefér, hogy a helyiség 20 cm-rel rövidebb legyen,ösztönösen felmerül a kérdés: mit lehet kezdeni a fal vastagságával, hogyan lehet kihasználni a rendelkezésre álló teret?
Szinte már sztenderd megoldásnak számít, hogy egy gipszkartonos eléfalazással falfülkéket, beugrókat lehet készíteni, melyeket polcként használva dekoratív térfal alakul ki. Csomó lehetőség adódik az által is, hogy ezeket a falfülkéket mivel béleljük, hogyan felületkezeljük. Az egyik példánkon az Oikos által kifejlesztett különös textúrájú anyagot használtuk. Alkalmasint kontrasztos színre festve, vagy eltérően tapétázva tovább mélyíthető az üreg térhatása. Néha világítással is kiemeljük az itt elhelyezett tárgyak jelentőségét, és ehhez nem csak a fülke szemöldökébe süllyesztett halogén az egyetlen alternatíva. Igaz, hogy többletmunkát igényel, de a beugrók oldalának lépcsőztetésével rejtett fénysáv egészen extrém fényviszonyokat tud produkálni. Az pedig egy további lehetőség, ha lehetőségünk nyílik egy-egy fülke mennyezeti folytatására is. Ezzel a kompozíció térhatása egészen új távlatokat nyit előttünk. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a beugrók polcainak használhatóságát, élettartamát nagyban megnövelhetjük, ha a vízszintes felületeket pl. egy üveglappal takarjuk. Az üveg alá helyezett néhány áttetsző gumialátéttel kiküszöbölhetők az egyenetlenségek és a lap sem fog elmozdulni.
Teret alkotni, vagy alakítani egyaránt kihívás!
2011.02.16. 16:44
Gipszkartonos falfülkék a tárgyalóban
Címkék: fal világítás kontraszt rejtett gipszkarton felületkezelés álmennyezet falfülke
Szólj hozzá!
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.