A tervezés folyamata nagyon sokféleképp bonyolódhat. Olyan metódus ez, mely a megbízói igényektől kezdve a szabályzó rendeleteken át egészen a stílusig, a karakterig tart. Általában vázlatokkal kezdődik, aztán az engedélyeztetés céljából készülő tervekkel folytatódik, végül versenyeztetés és a kivitelezéshez szükséges tervekkel zárul.
Van úgy, hogy az első vázlat is betalál, de van, hogy többszöri átalakuláson megy keresztül a terv, mire eléri a végleges formáját. Az itt bemutatott esetben ez a folyamat - úgy tűnik - igen rövid és gyors volt, csupán két egymástól szerkezetében különböző lépcsőkialakítás vázlatával kezdődött. Első nekifutásra néhány megvalósult példa bemutatásával sikerült meggyőzni megbízónkat, hogy az épület előterében ékeskedő háromkarú lépcsővel körülvett térben ne egy zárt hasáb, hanem egy átlátható tér legyen.
A vázlatok alapvetően a lépcsőkarok és a középen mozgó lift viszonyáról kellett szóljanak, ezért azt próbáltuk ki, hogy mi az elsődleges látvány, a lépcsőkarok alsó felületeinek megjelenése, vagy éppen az az igény, hogy a szerkezet áttört, átlátható legyen. Hamar kiderült, hogy az üveglift értelmetlenné válna ha körülötte egy tömör szerkezet állná útját a tekintetnek, ezért a rajzok közül a lebegő fokokkal emelkedő lépcső képe vitte a pálmát.Ezután a feladat már "csak" annyi volt, hogy környezetével együtt mutassuk be az elképzelést, ezzel a megfelelő megerősítést és alapot szolgáltassunk a jóváhagyáshoz. Jöhet tehát a részletek kidolgozása.