Elképesztő, hogy minden mindennel összefüggésben van! Az ember még ha tőlünk távoli eseménynek tűnik, mégis megnézi a hírekben, hátha történik valami érdekes a csatornán túli felhajtások közepette. Azt gondoltam, nincs számomra semmi érdekes ebben az egészben, nem érdekelnek a pletykák, nem foglalkoztat az esküvői ruha anyaga, de még a fiatal herceg kopasz fejéről sincs különvéleményem, de amikor rátaláltam egy tervező véleményére, kicsit átgondoltam a dolgot.
Az régivágású angolokat iszonyú nehezen lehet rávenni arra, hogy hagyományaikkal szakítva valami formabontóra adják a fejüket. Mégis pl. Sir Forternek, london polgármesteri hivatala tervezőjének sikerült ez a Temze partján a nyitható híd tövében... Ugyanakkor még ahhoz is ragaszkodnak görcsösen, ami fölött eljárt az idő. Vannak szép hagyományok, amiket mióta világ a világ, úgy van, és úgy is fog maradni. Az angolokról azt is tudjuk, hogy a járműtervezés éllovasai, tele van az ország avantgard tervezőkkel, így tényleg meglepő, hogy még mindig azon az ócska kordén fuvarozzák a díszpáholyt.
Kate Middleton és Vilmos herceg esküvőjére a londoni olimpia nagyuszodáját tervező építész csapatának egyik tagja Reza Esmaeeli a mesterétől ismert organikus "liánstruktúrával" egy szuperszónikus űrhajót rittyentett. Zaha Hadid munkásságáról nemrég írtam egy bécsi műteremlátogatásom kapcsán, de ez a bátorság most mégis meglepett. Angyal- és lepkeszárnyak, a mennyasszony által annyira óhajtott kert megvalósul a tervezett járművön.
Tény, hogy az egész esküvői ceremónia legérdekesebb része a fuvarozás, mivelhogy sem a Westminster-i, de az esküvőt követő protokollban nem vehet részt földi halandó, ezért a publikum számára egyetlen nyilvános eseményről van szó. A fiatal tervező ereszdelahajam jelleggel beleálmodta magát az eseményekbe, és ím ez jött ki belőle:
forrás